جمعه، خرداد ۱۴، ۱۳۸۹
منزل پدری عابد توانچه در معرض مصادره

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: عابد توانچه از فعالین دانشجویی طیف چپ و عضو سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیر کبیر است که چندی پیش با سپردن سند منزل پدریش به عنوان وثیقه از زندان آزاد شد. اما پس از آنکه در دادگاه انقلاب اراک به یک سال حبس تعزیری محکوم شد، از معرفی خود به قسمت اجرای احکام دادگاه انقلاب اراک ممانعت ورزید که هم اکنون منزل پدری وی در معرض مصادره قرار گرفته است.

به گزارش دانشجو نیوز، دادگاه انقلاب اسلامی اراک قصد دارد تا بدون ابلاغ حکم مذکور به توانچه و وکیل وی، حکم را به صورتی غیر قانونی به اجرا در آورد.

پیش ازاین نیز ماموران اداره اطلاعات اراک چند بار برای دستگیری وی به منزل پدریش یورش برده اما موفق به باداشت او نشده بودند. این ماموران تهدید کرده بودند که در صورت عدم مراجعه وی به دادگاه انقلاب منزل گرو گذاشته شده را پلمپ خواهند کرد.

قاضی پرونده در اقدامی کاملاً غیرقانونی حکم یک سال حبس تعزیری این فعال دانشجویی را بدون ارسال به دادگاه تجدید نظر برای اجرای حکم به بخش اجرای احکام دادگستری فرستاد. در پی این اقدام غیر قانونی بلافاصله شکایتی از قاضی عمران عزیزی _ قاضی شعبه یک دادگاه انقلاب _ به دلیل تخلفات گسترده از قانون توسط دکتر زرافشان تنظیم و پرونده قاضی به دادگاه انتظامی قضات فرستاده شد و در دادسرای انتظامی قضات ثبت شده است. اما با فشار اطلاعات شهرستان اراک، دادستانی این شهر حکم را تأیید یافته تلقی نموده و به شدت بر اجرای آن پافشاری می کند.

عدم توقف اجرای حکم قضایی پرونده ای که قاضی آن خود به اتهام نقض قانون در روند صدور حکم تحت پیگرد قضایی دادسرای انتظامی قضات است جرم دیگری است که مجموعه دادگاه انقلاب روی آن پافشاری می کند. طی این حکم به وثیقه گذار عابد توانچه تا 16 روز دیگر فرصت داده شده است تا او را به اجرای احکام دادگستر تحویل دهد. طی این حکم درصورت عدم مراجعه این فعال دانشجوی به زندان خانه ی پدری وی به نفع دولت مصادره خواهد شد.