دوشنبه، آبان ۱۴، ۱۳۸۶
نگران فعالین جنبش زنان هستیم

ش:11-86


با گذشت چهار هفته از بازداشت روناک صفار زاده، روز گذشته، هانا عبدی فعال حقوق زنان و عضو کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد. ماموران عملیات وزارت اطلاعات بدون ارائه حکم قضایی وی را بازداشت و کلیه وسائل شخصی اعم از کیس کامپیوتر و دست نوشته هایش را ظبط کردند .
خانواده عبدی تهدید شده اند در صورتیکه خبری در مورد وضعیت هانا به رسانه ها داده شود به ضرر فرزندشان تمام خواهد شد.
هانا عبدی،21 ساله، دانشجوی رشته روان شناسی و در انجمن زنان آذر مهر کردستان فعالیت داشته است. بازداشت این فعال حقوق زنان و دیگر فعالان، از جمله اعضای کمیپن یک میلیون امضا نشان می دهد که نهاد های امنیتی تلاش دارند با خفه کردن فریاد زنان آزادی خواه ایران برای احقاق حقوقشان، در برابر فعالیت های آنها مانع ایجاد کنند.

واحد تحقیق کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی با اعلام اینکه موج جدیدی از سرکوب فعالین سیاسی و حقوق بشری توسط وزارت اطلاعات در کلیه ی شهرهای کشور آغاز شده است، اعلام می کند در تمامی موارد بررسی شده افراد بازداشت شده از کوچکترین حقوق انسانی محروم بوده اند و اکثرا پس از بازداشت در سلول انفرادی که مصداق نقض حقوق بشر است تحت شدیدترین فشار های روحی و جسمی برای اخذ اعتراف قرار گرفته و از دیدار با وکلایشان محروم بوده اند.
روناک صفار زاده یکی از این افراد است که با گذشت 27 روز از زمان بازداشت، همچنان در سلول انفرادی نگهداری می شود و از دیدار با وکلای مدافع و تماس با خانواده اش محروم بوده است .
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، با اعلام حمایت از فعالین حقوق زنان تاکید میکند این گونه رفتارها با فعالین جامعه مدنی نشان دهنده ی نبود آزادی در کشور است و روند برخوردهای غیر قانونی و خلاف حقوق شهروندی باید متوقف شود.

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی

دوشنبه 14 آبان 1386