یکشنبه، اسفند ۲۷، ۱۳۸۵
نوروز امسال را هم در کنار خانواده های رنج دیده ی زندانیان سیاسی خواهیم بود
هموطنان عزیز
در حالی که همگان در تدارک مراسم سال نو می باشند عزیزترین فرزندان این آب و خاک در سلول های انفرادی،در زندان های مخوف و درسیاهچال های حکومت جمهوری اسلامی سخت ترین روزهای زندگی خود را می گذرانند.
در این بین جنبش زنان ایران نیز دو تن از فعالین خود را مدتی است در سلول های انفرادی بازداشتگاه مخوف209 می بیند. این افراد که صرفا به جرم اعتراض به وضعیت نامناسب زنان در جامعه ایران اقدام به برگزاری تجمع مسالمت آمیز کرده بودند توسط نیروی های امنیتی بازداشت شده اند.
دانشجویانی همچون درخشندی و جهاندار در بازداشتگاه 209 به سرمی برند،دکتر کیوان انصاری نیز از این وضعیت مستثنا نبوده و ایشان نیز در زندان اوین محبوس هستند.
هموطنان عزیز این ها تنها بخشی از زندانیان سیاسی ما هستند که در زندان اوین به سر می برند بسیاری از زندانیان سیاسی ما نیز در زندان گوهر دشت در کنار اشرار در بند هستند . بهروز جاوید تهرانی،مهرداد لهراسبی و ...از همین دسته می باشند.
در شهرهایی همچون اهواز، ارومیه،کردستان،زاهدان و...زندانیان سیاسی وضعیتی به مراتب بدتر و نگران کننده تر از زندانیان سیاسی در پایتخت دارند.برای بسیاری از این زندانیان حکم اعدام صادرشده است،بسیاری به شدت شکنجه شده اند و بسیاری نیز در زندان هایی در مکان های نامعلوم به سر می برند.
امور دانشجویی کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی ضمن تبریک سال نومراتب همدردی خود را با خانواده های این عزیزان اعلام می کند و بار دیگرخواهان آزادی کلیه زندانیان سیاسی در سال جدید می باشد.
امور دانشجویی کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی
ایران- تهران
1385/12/27