چهارشنبه، خرداد ۱۲، ۱۳۸۹
بازداشت احمد محمد نیا عضو ستاد دانشجوئی مهدی کروبی
احمد محمد نیا عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بازداشت شد.

به گزارش دانشجونیوز، صبح روز گذشته احمد محمد نیا عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. منابع آگاه دانشجوئی گزارش می دهد که این فعال دانشجوئی در یکی از خیابان های اطراف دانشگاه نوشیروانی مورد یورش نیروهای امنیتی قرار گرفت و شاهدان عینی از ضرب وشتم وی در هنگام بازداشت خبر داده اند. تاکنون دلیل بازداشت این فعال دانشجوئی اقدام به تحریک دانشجویان دانشگاه برای برگزاری تجمع به مناسبت سالروز انتخابات 22 خرداد ذکر شده است ولی تاکنون هیچ اطلاعی از سلامتی وی از سوی خانواده اش گزارش نشده است.

در ادامه این خبر منابع آگاه گزارش می دهد که شاکیان پرونده احمد محمد نیا، دکتر جانعلیزاده ( رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ) و قربانی ( رئیس حراست این دانشگاه ) بوده اند. یکی از مسئولین حراست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل که خواست نامش فاش نشود به منابع دانشجوئی گفت: " محمد نیا توسط حفاظت اطلاعات ناجا بازداشت شده و تا کنون تحت فشار برای اعتراف گیری قرار گرفته است." وی در ادامه گفت: " احمد محمد نیا در بازداشتگاهی در کنار اراذل و اوباش و همچنین مجرمین خطرناک قرار گرفته است و مسئولین بازداشتگاه مجرمین را تحریک می کنند تا محمد نیا را مورد ضرب و شتم قرار دهند."

احمد محمد نیا عضو ستاد دانشجوئی مهدی کروبی در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری بود که در سال گذشته چندین بار از سوی وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجوئی قرار گرفته بود.