پنجشنبه، اردیبهشت ۱۶، ۱۳۸۹
کبری زاغه دوست در معرض اتهامات جدید

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: کبری زاغه دوست، شهروند تهرانی که در مراسم روزچهلم کشته شدگان وقایع پس از انتخابات در بهشت زهرا به همراه همسرش بازداشت شده بود کماکان در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برد.

طبق گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، در حالی که بیش از ده ماه از بازداشت این شهروند که سابقه ی هیچ گونه فعالیت سیاسی و یا مدنی هم نداشته میگذرد، نه تنها پرونده وی به دادگاه انقلاب تهران ارسال نشده بلکه در هفته جاری پس از احضار مجدد به شعبه 3بازپرسی دادسرای اوین با اتهامات جدید و سنگینتری روبرو شده است .

بازپرس پرونده قصد دارد دور دیگری از تحقبقات و بازحویی ها را در خصوص اتهامات جدید وی آغاز نماید. پیش از این اتهام کبری زاغه‌دوست شرکت در تجمع غیر قانونی بود همچنین به دلیل عدم تنظیم کیفرخواست و ابقای پرونده در دادسرای اوین، وکیل ایشان موفق به مطالعه پرونده و حتی ملاقات با وی نشده است.

به گفته نزدیکان خانم زاغه دوست، در زمان بازجویی های اولیه وی متهم به همدستی با همسرش بود که هم اکنون به زندان رجایی شهر منتقل شده است. این در حالی است نامبرده از فعالیت های همسرش مطلع نبوده و حتی پیش از بازداشت هم به دلیل مسائل خاص خانوادگی حق استفاده از تلفن همراه رانداشت و همسرش کوچک ترین اطلاعی در خصوص هرگونه فعالیت احتمالی اش را به او منتقل نمی کرده است.
کبری زاغه دوست جزو معدود زندانیان گمنامی ست که از تابستان گذشته تا به امروز بلاتکلیف و در بازداشت موقت به سر می برد.