چهارشنبه، خرداد ۰۵، ۱۳۸۹
دانشجویان دانشگاه امیرکبیر: مسئولیت هرگونه آسیب به مجید توکلی مستقیما متوجه آیت الله خامنه ای است
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با انتشار بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت سلامت مجید توکلی، مسئولیت هرگونه آسیب جسمی به وی را متوجه آیت الله خامنه ای دانستند و وی را به پاسخگویی در برابر اقدامات قوه قضائیه و وزارت اطلاعات فراخواندند.

«عزیز پلی تکنیک، شرف جنبش دانشجویی، نماد ایستادگی و مبارز سازش ناپذیر ایران زمین، دگرباره مورد اذیت و آزار حرامیان قرار گرفته و بیم آن می رود تا تیغ نامروتی نامردمان جان عزیزش را بیازارد.»

در بخشی از این بیانیه آمده است: «ما جمعی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر صراحتا اعلام می کنیم که مسئولیت هرگونه آسیب جسمی به مجید توکلی مستقیما متوجه شخص اول حکومت آیت الله خامنه ای است. رهبر جمهوری اسلامی ایران قانونا و عرفا می بایست در برابر اقدامات قوه قضائیه و وزارت اطلاعات پاسخگو باشد. بنابراین اگر دستگاه قضا افسار پاره کرده، مسئولیتش متوجه بی تدبیری رهبری است و اگر وزارت اطلاعات جنایتی مرتکب گردد، رهبری در این جنایت شریک جرم است.»

در ادامه این بیانیه، دانشجویان دانشگاه امیرکبیر همچنین خواهان انتقال مجید توکلی به سلول عمومی و آزادی بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی شدند.