سه‌شنبه، آذر ۱۰، ۱۳۸۸
بازداشت اعضای کمیته گزارشگران حقوق بشر محکوم است

با توجه به اینکه در روزهای اتی حکومت اقتدار گرای ایران در گیر چالش اجتماعی و خیزش سیاسی جدیدی در روز 16 اذر خواهد بود و ناتوان از پیشگیری عواقب ان، از این روی به بازداشت دانشجویان و نیز مدافعان حقوق بشر روی آورده است. باز داشت دوستان حاضر در کمیته ی گزارشگران حقوق بشر و قصد حاکمیت برای فشار بر یکی از بهترین مجموعه های دانشجویی دور از انتظار نیست اما ما همه میدانیم که دوستان ما در این نهاد تنها به فعالیت مدنی و اجتماعی در چارچوی استانداردهای بین المللی مشغولند و هیچ دلمشغولی دیگری غیر از انعکاس بدون غرض حوادث ایران ندارند. بدیهی است که لازمه ی توقف چنین برخورد هایی اتحاد تمامی نهاد های حقوق بشر در دفاع از خویش میباشد به عنوان نهادی مدنی و مرجع برای تحقق خواست جامعه ایرانی که همانااجرای اعلامیه جهانی حقوق بشر است .

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی و حقوق بشر ضمن محکوم کردن بازداشت سعید کلانکی و سعید جلالی فر و همچنین محکوم کردن اعمال فشار های دستگاه های امنیتی بر دیگر اعضا ضمن حمایت از این کمیته از مسئولین قضایی کشور میپرسد : باید یک بار برای همیشه روشن شود که مسئول دستگاه قضایی ایران کیست اگر کسی که ظاهرا بر مسند کار است مسئول است چرا پاسخگو نیست و اگر شخص دیگری جریان امور را به دست گرفته چه لزومی بر مخفی کاری است ؟ ایا واقعا حکومتی که خون مردم را در روز روشن روی سنگفرش خیابان ها میریزد این مخفی کاری ها را از روی ترس انجام میدهد . اقای لاریجانی طبق کدام منطق سعید جلالی فر را در خیابان بازداشت میکنند و طبق کدام قانون به خانواده اش میگویند که 2 هفته بعد روند رسیدگی به پرونده اش معلوم خواهد شد ؟ اقای لاریجانی در خواب ناز بودید که همین کمیته شبانه روز با تهیه دیه برای خانواده های مقتولین زندانیان را از اعدام میرهانید تا از سوی نهاد های حقوق بشر جهانی برای هزارمین بار لااقل اگر محکوم میشوید با لحنی ارام تر باشد .

ما خواستار ازادی بدون قید شرط همه زندانیان سیاسی هستیم که بدون دلیل روشنی از خانواده و جامعه دور کرده اید. اما اقای لاریجانی ما اعلام می کنیم که تمامی اتهاماتی که به این عزیزان با شکنجه متصل میکنید ما این بیرون بدون شکنجه میپذیریم .

خطاب ما دیگر به اقای احمدی نژاد و تیم های امنیتی وی که مسئول این دستگیری ها هستند نیست که وی را متهم ردیف اول زیر پا گذاشتن حقوق بشر در حوادث پس از انتخابات میدانیم و معتقدیم صلاحیت خطاب قرار گرفتن ندارند . اقای لاریجانی سعی کنید این صلاحیت را لا اقل برای خودتان حفظ کنید و دستگاه قضائی را از سرکوب های غیرانسانی جدا کنید.

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی
سه نشبه 10 آذر 88

برچسب‌ها: