شنبه، خرداد ۰۴، ۱۳۸۷
حشمت الله طبرزدی از زندان آزاد شد
ش:4-87
مهندس حشمت الله طبرزدی روزنامه نگار و فعال سیاسی امروز پس از 9 سال از زندان اوین آزاد شد. طبرزدی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تشکیل گروه غیر قانونی به 14 سال حبس تعزیری و 10 سال محکومیت از حقوق اجتماعی محکوم شده بود.
این رای در دادگاه تجدید نظر به نیم کاهش یافت اما مسئولان وزارت اطلاعات با اعمال فشار بر قوه قضاییه و همراهی حسن زارع دهنوی مهندس طبرزدی را در آبان ماه سال گذشته در حالی که اعلام می شد ایشان به واسطه اتمام دوران حبس آزاد هستند به زندان بازگرداند و اعلام شد محکومیت طبرزدی همان 14 سال است.
سر انجام دادگاه انقلاب چندی پیش تاریخ 4 خرداد ماه 87 را زمان آزادی قطعی مهندس طبرزدی اعلام کرد و ایشان امروز از زندان آزاد شد.
وی در دوران حبس ماه ها در سلول های انفرادی بازداشتگاه های توحید ،209 و... نگهداری شد و بارها تقاضای وزارت اطلاعات مبنی بر امضای توبه نامه و درخواست بخشش را رد کرد از این رو ایشان در دوران حبس شرایط بسیار نا مناسبی را تحمل کردند.
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی با تبریک به ایشان و خانواده محترم برای ایشان آرزوی موفقیت میکند و بار دیگر درخواست خود را مبنی بر آزادی کلیه زندانیان سیاسی و عقیدتی از زندان اعلام میکند.
ایران-تهران
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی
4 خرداد 1387
24 می 2008