پنجشنبه، خرداد ۱۷، ۱۳۸۶
یک فعال دانشجویی دیگر دستگیر و به بند 209 منتقل شد
شماره:5-86
عباس حکیم زاده یکی از فعالان دانشجویی دانشگاه امیرکبیر و عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی منتخب دانشجویان این دانشگاه شب گذشته توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان اطلاعات منتقل شد. .

به گزارش واحد اطلاع رسانی کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، شب گذشته، تعدادی از ماموران لباس شخصی وزارت اطلاعات با حکم معاونت امنیت دادسرای انقلاب پس از دستگیری عباس حکیم زاده در منزل پدری اش، او را به بند 209 منتقل کردند. ماموران اطلاعات همچنین کامپیوتر و بخشی از لوازم و اسناد شخصی حکیم زاده را ضبط کردند .

عباس حکیم زاده از جمله دانشجویانی است که در دوره عضویت خود در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیر کبیر فعالیت های قابل توجهی داشته و همواره به دلیل فعالیت ها و انتقادات صریح خود از نهادهای امنیتی اطلاعاتی و مدیران دانشگاه تحت فشار قرار می گرفت. اخیرا عده ای با مراجعه به منزل خواهر عباس حکیم زاده قصد بازداشت او را داشتند. حکیم زاده پیش از بازداشت توسط کمیته انضباطی دانشگاه امیر کبیر به دو ترم محرومیت تحصیلی محکوم شد .

با بازداشت این فعال دانشجویی دانشگاه امیر کبیر، تعداد دانشجویان بازداشت شده در ارتباط با حوادث و وقایع اخیر این دانشگاه به 8 نفر می رسد. پیش از این احسان منصوري، احمد قصابان، مجيد شيخ پور، مجيد توکلي، مقداد خليل پور و پويان محموديان پس از سلسله اعتراضاتي در دانشگاه امير کبير و همچنين انتشار نشريات دانشجويي با لوگوهاي جعل شده در اين دانشگاه، دستگير و زنداني شدند. بابک زمانيان، مسئول روابط عمومي انجمن اسلامي منتخب دانشجويان دانشگاه امیر کبیر نیز تنها چند روز قبل از انتشار نشریات دانشجویی موهن دستگير و زنداني شده بود. همه این دانشجویان در سلول انفرادي بند 209 وزارت اطلاعات در زندان اوين به سر می برند .
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی ضمن اعتراض به دستگیری عباس حکیم زاده ، خواهان آزادی او و کلیه دانشجویان زندانی می باشد.

تهران، پنج شنبه 17 خرداد
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی
komitedefa@gmail.com