جمعه، اسفند ۲۵، ۱۳۸۵
اعدام حسین فروهیده را متوقف کنید
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی
دادگاه انقلاب شهرستان ارومیه برای حسین فروهیده از فعالان سیاسی منطقه، حکم اعدام صادر کرده و قصد دارد امروز او را اعدام کند.
به گزارش واحد خبر کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، چهارماه پیش، حسین فروهیده در کردستان دستگیر شد و در ابتدا تحت شکنجه قرار گرفت. خانواده او تا سه ماه از محل بازداشت او اطلاعی نداشتند و به دلیل عدم پاسخگویی مقامات رسمی و بی نتیجه ماندن تلاش های خانواده برای پیدا کردن او، امید ها برای زنده ماندن حسین فروهیده به یاس تبدیل شده بود.
مادر حسین فروهیده روز گذشته پس از ملاقات با او گفت: پس از ماه ها بی خبری از فرزندم، از طرف اطلاعات با من تماس گرفتند و گفتند بیا و پسرت را ببین. وقتی با او ملاقات کردم از من خواستند به پسرم بگویم اگر با آنها همکاری نکند او را اعدام میکنند. من هم از پسرم خواستم با آنها همکاری کند تا جانش را از دست ندهد اما در لحظه خداحافظی از پسرم ، یکی ماموران به من گفت، لباسهاي فرزندتان رانيز ببريد، چون حكم اعدام او صادرشده و احتمالا"بايد ظرف 48ساعت آينده به اجرا گذاشته شود.
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، از مقامات قضائی و امنیتی می خواهد اعدام حسین فروهیده را متوقف و دلایل صدور این حکم را اعلام کنند.
هر گونه حکمی باید پس از طی روند عادلانه دادرسی و رعایت حقوق قانونی زندانی صورت بگیرد. اما حسین فروهیده ماه ها در سلول انفرادی بازداشت و تحت شکنجه بوده است و اطلاع دقیقی از روند دادرسی او وجود ندارد. از طرف دیگر، حسین فروهیده به دلیل ارتباط با گروه های مخالف رژیم دستگیر شده و پرونده او سیاسی است. از این رو مقامات قضائی باید نسبت به صدور حکم اعدام و تصمیم بر اجرای سریع آن پاسخگو باشند.
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی
تهران، 25 اسفند ماه 85
komitedefa@gmail.com