شنبه، مرداد ۰۱، ۱۳۸۴
مریم آرایی با سپردن قرار وثیقه ی 5 میلیونی از زندان آزاد شد
مریم آرایی با سپردن قرار وثیقه ی 5 میلیونی از زندان آزاد شد/ ازمحل نگهداری کیانوش سنجری اطلاعی در دست نیست
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی
شماره 110-2005
تاریخ

مریم آرایی از بازداشت شدگان تحصن خانواده های زندانیان سیاسی در مقابل زندان اوین پس از گذشت بیش از یک ماه ، روز گذشته با سپردن قرار وثیقه ی 5 میلیونی از زندان آزاد شد.
وی در جریان تجمع خانواده های زندانیان سیاسی که به ضرب و شتم متحصنین وبازداشت چند تن از آنان انجامید ، دستگیر و با وجود آزادی سایرین به بند عمومی زندان اوین منتقل و بیش از یک ماه در بازداشت به سر برد.
قرار است دادگاه رسیدگی به اتهامات وی 27 شهریور ماه برگزار شود.
2. باگذشت 33 روز از بازداشت کیانوش سنجری عضو جبهه متحد دانشجویی ؛ از محل نگهداری و وضعیت وی هیچ اطلاعی در دست نیست. وی در تماس خود از زندان در مورد محل نگهداری خود سخنی نگفته است.
گفتنی است با توجه به شکنجه شدید بهروز جاوید تهرانی و پرونده سازهای جدید بر علیه وی مبنی بر ارتباط با سازمان مجاهدین خلق؛ این احتمال میرود که کیانوش سنجری نیز در روندی مشابه در زندان تحت شکنجه و آزار و اذیت باشد.
چندی پیش خواهر بهروز جاوید تهرانی پس از ملاقات ب وی اعلام کرد که ایشان همچنان پس از 80 روز در سلول انفرادی به سر میبرد و از سوی مامورین مورد شکنجه قرار گرفته است.
کمیته دانشجویی ئدفاع از زندانیان سیاسی ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت این دو فعال سیاسی در زندان اوین خواستار پاسخگویی دستگاه قضایی در مورد وضعیت نامعلوم این دو تن است.
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی