جمعه، اردیبهشت ۲۳، ۱۳۸۴
آخرین اخبار از چند زندانی سیاسی
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی
23/2/1384

بر اساس آخرین اخبار رسیده از زندان اوین علی اکبر اقدسی که به دلیل ارتباط و همکاری با سازمان " علم حق و عدالت " دستگیر شده بود بعد از سپری کردن چند ماه سلول انفرادی به بند 350 زندان اوین منتقل شده است و در حال حاضر در وضعیت بلاتکلیفی به سر میبرد.

گفتنی است که در چند ماه گذشته حدود 30 نفر از افراد عضو این سازمان بازداشت شده و پس از سپری کردن چند ماه زندان با قرار وثیقه آزاد شده اند.

همچنین "پرویز سالاروند" کارگر شرکت ایران خودرو که چندی پیش بازداشت شده بود هم اکنون در بند 350 کارگری به سر میبرد . از اتهامات او اقدام علیه امنیت و اقدام علیه اقتصاد کشور عنوان شده است. وی چندی پیش در شرکت ایران خودرو در اعتراض به مشکلات و عدم دریافت حقوق دست از کار کشیده و دیگران را نیز تشویق به این عمل کرده بود.

مهران کوثری از جمله افرادی که به اتهام "بهاییت "دستگیر شده بود نیز هم اکنون در بند 350 به سر میبرد . وی از سوی دادگاه انقلاب تهران به 3 سال زندان محکوم شده است.

حمید رضا پورمند ، سرهنگ نظامی که به دلیل روی آوردن به مذهب مسیحیت دستگیر شده بود ؛ هم اکنون در بند 350 زندان اوین به سر میبرد. وی هم اکنون از سوی دادگاه نظامی به 3 سال زندان محکوم شده و از سوی دادگاه انقلاب نیز به اتهام "ارتداد" محکوم شده است و در وضعیت بلاتکلیفی به سر میبرد.

هم چنین دادگاه مجتبی سمیع نژاد که قرار بود روز چهارشنبه در دادگاه انقلاب تهران برگزار شود به دلیل تاخیر مامورین زندان در رساندن اواز زندان به دادگاه انقلاب برگزار نشد.

گفتنی است دادگاه وی میبایست در ساعت 9 صبح روز چهارشنبه برگزار میشد اما وی در ساعت 12 ظهر از سوی مامورین زندان به دادگاه آورده شد و قاضی با اعلام اینکه زمان اداری به پایان رسیده است از رسیدگی به پرونده ی وی خودداری کرده و آن را به هفته ی آینده موکول کرد.

مجتبی سمیع نژاد بلاگر وبلاگ "من نه منم" هم اکنون در زندان قزل حصار به سر میبرد .

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی
komitedefa@yahoo.com